+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplarla İslam ile Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Kuran'ı internetten dinleyerek gözle takip etmekle hatim olur mu? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. hatun
  Özel Üye


  Kuran'ı internetten dinleyerek gözle takip etmekle hatim olur mu?


  Kuran'ı internetten dinleyerek gözle takip etmekle hatim olur mu? Mumine.org
  Sorunun kısa açıklaması:
  slm a. kuran-i kerimi hatali okuyan kisi, netten cüz takip ettiginde ne yapmasi lazim?yani gözüyle takip etse kendisi okumus gibi oluyor mu,yoksa oda sessiz olarak okunan cüzü takip etmesi mi gerek.bu konuda net bir malumatim yok,bilgi veririseniz sevinirim.
  Cevap:
  Değerli kardeşim,hatalı okuyorsanız netten cüz takibi yaptığınızda dilinizin harfleri telaffuz etmesi daha güzeldir.Çünkü böylelikle hem okumanızı geliştirir, hem de çıkardığınız herbir harfe ayrı sevap kazanmış olursunuz.Dille takip etmek gözle takip etmekten daha faideli ve sevaplıdır.Ama dille yapamayıp sadece göz ile takip etmeyi yapabiliyorsanız bunun da sevabı mutlaka vardır. Gözle takip ederek de hatim olur. selamlar..

 2. Sponsor Bağlantılar
  728
+ Yorum Gönder
internetten hatim olurmu,  kuranı takip ederek hatim olur mu,  kuranı gözle takip etmek,  internetten cüz okunur mu,  gözle takip hatim olur mu,  kuran takip ederek hatim olur mu,  dinleyerek hatim olur mu
islami Siteler Forum Alev