+ Yorum Gönder
Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Menopoza giren kadın tüp bebekle hamile kalabilir mi Hakkında Kısa Bilgi.
 1. Misafir


  Menopoza giren kadın tüp bebekle hamile kalabilir mi


  Menopoza giren kadın tüp bebekle hamile kalabilir mi Mumine.org
  menopoza giren kadın tüp bebekle hamile kalabilir mi

 2. Ayris Zelal
  Super Moderator
  Reklam
  Tıptaki gelişmelerle anne olmanın yaşı da ilerliyor. Ama menopoza girerken kalan tek bir yumurtayla anne olan kadınları tıp dünyası bile ‘mucize’ olarak görüyorFertijin Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir, bugüne kadar on binin üzerinde kadının anne olmasına yardımcı olmuş. Üstelik bunların çoğu annelik için savaş veren kadınlarmış. Taşdemir, tüm engellere karşın anne olmaya çalışan kadınlar için sorularımızı yanıtladı:
  * Onlarca yıl bekledikten sonra anne olan kadınlara ‘mucize anneler’ deniyor. Siz bir doktor olarak ‘mucize anne’ diye kimlere diyorsunuz?
  Annelik zaten çok mucizevi bir şey… Ama ben tek yumurta ile gebelik elde eden kadınlara mucize gözüyle bakarım. Tıbben bu durumdaki kadınların hamilelik şansları yüzde bir dolayındadır. Bazen bu şansı kullanırlar ve anne olurlar. Tek bir yumurta kalmıştır, bazıları menopoza girmiştir ama kalan bu yumurta onların anne olmasını sağlar. Bence bunlar mucize gebeliklerdir. Bu yumurtalara da ‘altın yumurta’ diyoruz. 46 yaşında hastam vardı, menopoza girmişti. Kasıklarında ağrı vardı, baktık yumurtlaması oluyor. Herhalde vücudundaki son yumurtaydı. O yumurta sayesinde çok güzel bir kız çocuğu oldu. Bu bebeğin doğma şansı tıbben yüzde bir civarındadır ama o şansı yakaladı ve anne oldu.

  tıptaki gelişmeler

+ Yorum Gönder
46 yaşında hamile kalabilirmiyim,  menopoza giren kadın hamile kalabilirmi,  menopoza giren kadın tüp bebekle hamile kalabilirmi,  menopoza giren kadin hamile kalir,  menopoza giren kadın hamile kalırmı,  menopoza girmiş bir kadın hamile kalabilir mi,  menopoza giren kadınlar hamile kalabilir mi
islami Siteler Forum Alev