+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplarla İslam ile Namaz Soruları Forumundan Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. Eyşan
  Kıdemli Üye


  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?


  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı? Mumine.org
  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?

  Soru

  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?

  Cevap

  Değerli Kardeşimiz;
  Cuma namazı sadece erkeklere farzdır. Kadınlar Cuma günleri diğer günlerdeki gibi öğle namazını kılarlar. Onlara Cuma namazı farz olmadığından Cuma cemaatini beklemelerine gerek yoktur. Ezan okunduktan sonra öğle namazını kılarlar. Bu vesile ile bir hususu da belirtelim: Hasta, yolcu ve âmâ gibi kendilerine Cuma namazı farz olmayan erkeklerin öğle namazını, Cuma namazı kılındıktan sonra kılmaları müstehaptır. Çünkü o vakte kadar hasta iyileşebilir, yolcunun sefer süresi sona erebilir.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 2. Sponsor Bağlantılar
  728
+ Yorum Gönder
erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazı kılabilir mi,  kadınlar cuma günü öğle namazını ne zaman kılar,  erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar namaz kılabilir mi,  erkekler cumadan çıkmadan kadınlar namaz kılabilir mi,  kadınlar cuma günü öğlen namazını ne zaman kılar,  cuma günü kadınlar öğle namazını ne zaman kılar,  erkeklerin cuma namazından çıkmalarını beklemeden kadınlar öğle namazını kılabilirler mi
islami Siteler Forum Alev