+ Yorum Gönder
Mü'mine ve Oruç ile Ramazan Ayı ve Orucu Forumundan Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak Hakkında Kısa Bilgi.
 1. Harbikız
  Özel Üye


  Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak


  Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak Mumine.org
  Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak
  Oruçlu iken rüyada ihtilam olmak orucu bozmadığı gibi, gusletmeyi geciktirerek cünüp olarak sabahlamak da oruca bir zarar vermez. Ancak, zorunlu bir durum olmadıkça, hemen boy abdesti alınmalıdır. Hz. Aişe ve Ümmü Seleme validelerimiz, Hz. Peygamber’in Ramazan’da imsaktan sonra yıkandıklarını haber vermişlerdir.

 2. haydar
  Yeni Üye
  Reklam
  ben bişi ögrenmek istiyorum ben sabah babamla dükkana gıttım oruçluyken gittim zaman hızlı geçsin diye yatmıştım o ara culüp olmuşum ama dükandada yıkanamam babam war neden yıkanıyosun dıe sorardı eve gıdınce yıkandım orucum bozulmuşmudur..?

 3. SEDA
  Devamlı Üye
  "ben bişi ögrenmek istiyorum ben sabah babamla dükkana gıttım oruçluyken gittim zaman hızlı geçsin diye yatmıştım o ara culüp olmuşum ama dükandada yıkanamam babam war neden yıkanıyosun dıe sorardı eve gıdınce yıkandım orucum bozulmuşmudur..? "

  Haydar kardeş..burası mumınelerin paylaşım forumu...
  mumsema.com'dan bilgi edinebilirsiniz..
  ALLAHa emanet olun,

+ Yorum Gönder
oruçlu iken rüyada cünüp olmak,  orucluyken ruyada cenabet olmak,  oruçlu iken cünüp olmak,  oruçluyken rüyada cenabet olmak,  niyetli iken cünüp olmak,  oruç iken cünüp olmak,  ramazanda rüyada ihtilam olmak
islami Siteler Forum Alev